Laina Mesila-Kaarmann. Foto: Siim Semiskar

Balti liigas kuuenda võidu teeninud Tallinn Ülikool alistas Kaunase naiskonna

14.01.2022

Tallinna Ülikool sai Kaunase Aistes-LSMU naiskonnast jagu tasavägises lõpuheitluses.

Kodusaalis 19-punktilise edu saavutanud Tallinna Ülikooli korvpallurid andsid kolmanda veerandaja teises osas paremuse võõrustajatele, kes haarasid võimalusest kinni.

Neljandal veerandajal sulas väljakuperenaiste edu veidi rohkem kui kaks minutit enne lõpuvilet ühele punktile, 69:68. 17 punkti kogunud Martyna Petrėnaitė kaugviske viis külalised juhtima.

Viimasel pooleteisel minutil taastasid peatreener Janne Schasmini hoolealused mängurütmi. Birgit Piibur tabas kaks kolmepunktiviset ja kaks vabaviset, Anette-Laura Tõks kõik neli vabaviset ning koju jäeti võit tulemusega 81:72.

Võidu heaks 16 punkti ja 13 resultatiivset söötu panustanud Merike Andersoni sõnul tehti olukord endale ise raskeks. Ta lisas, et lõpus leiti paremaid lahendusi ja tabati kindlakäeliselt vabaviskeid. Kokku tabasid võõrustajad 21 vabaviskest 19.

Võrdse alguse järel said tallinlannad käima ladusa koostöö, mida edukalt realiseeris korvideks Laina Mesila-Kaarmann. Keskmängija arvel oli seisul 38:19 juba 18 punkti. Lõpuks kogus ta ligi 38 minuti jooksul 29 punkti, 17 lauapalli ja 4 viskeblokeeringut. Piibur toetas 18 punktiga, neist 8 lõpuheitluses.

Laupäeval kell 13.00 võõrustab Kaunase Aistes-LSMU naiskonda TalTech/NORDAID.