Marie Anette Sepp ja Sofia Kosareva. Foto: Siim Semiskar

Võidukursil TalTech/NORDAID alistas Balti liigas Daugavpilsi naiskonna

05.12.2021

Balti liigas tublilt konkureeriv TalTech/NORDAID teenis võõrsil neljanda võidu ja jälitab liidreid.

TalTech/NORDAID ihkas saada revanši Daugavpilsi Ülikooli naiskonna üle, oktoobris olid tehnikaülikooli korvpallurid kodusaalis kaotanud seitsme punktiga. Väljakuperenaised asusid esimesel veerandajal juhtima 12 punktiga. Enne puhkama minekut vähendasid hispaanlasest peatreeneri Sergio Rico hoolealused mahajäämuse neljale punktile.

Kolmandal veerandajal juhtisid võõrustajad taas 10 punktiga, siis kaldus vaekauss külaliste poole. Maarja Grünmann tõi lühikese ajaga 7 punkti ja Sofia Kosareva tabas kolm vabaviset järjest. Pärast Kätlin Kanguri vaheltlõiget viis Marie Anette Sepp Eesti esinduse juhtima seitsme punktiga, 65:58.

Daugavpilsi korvpallurid viigistasid. Annika Köster viis külalised taas juhtima. Kosareva tegi vaheltlõike ja Sepp suurendas edu neljale punktile. Viimasel minutil vormistasid Kosareva korvi ja tabavate vabavisetega ning Kangur vabavisetega võidu 77:72.

TalTech/NORDAID jäi lauavõitluses alla 30 – 40 ja naiskonna kahepunktivisete tabavusprotsent oli vaid 35 (18/51). Kuid tänu aktiivsele kaitsele tehti 18 vaheltlõiget, neist 4 autor oli 15-aastane Kangur. Võõrustajad patustasid 35 pallikaotusega.

Kosareva tõi 16, Sepp 12, Köster ja Tatjana Drozdova 11, Grünmann 10 ja Kangur 9 punkti.

TALLINNA ÜLIKOOL KAOTAS LÕPUHEITLUSES

Tallinna Ülikooli korvpallurid jäid kohtumises Siauliai-Vilmersiga teise veerandaja alguses 17-punktilisse kaotusseisu, kuid tänu kõigi väljakul viibijate püüdlikkusele kahanes mahajäämus nelja minutiga neljale punktile, 37:41.

Kolmanda veerandaja alguses viis 14:2 üleolek kodunaiskonna taas turvalisemalt ette, Janne Schasmini hoolealused jätkasid aga visalt tagaajamist.

Viimasel perioodil vähendas suurepäraselt tegutsenud Merike Anderson kaugvisetega vahe ühele punktile ning Laina Mesila-Kaarmann seadis kahepunktiviske ja vabaviskega jalule viigi 72:72.

Lõpuminutil tabas Anderson mõlemad vabavisked ja võõrustajad juhtisid vaid 80:79. Paraku 33 punkti kogunud Andersoni kaugvise ei tabanud ja Šiauliai naiskond võitis 84:79.

Anderson kogus 33 punkti (kahepunktivisked 4/7, kolmepunktivisked 7/15, vabavisked 4/6), Mesila-Kaarmann 22 punkti ja 12 lauapalli, Jane Svilberg 10 lauapalli.

TalTech/NORDAID-il on turniiritabelis neli võitu ja kuus kaotust, Tallinna Ülikoolil on kaks võitu ja kaheksa kaotust.