Tartu Ülikool/Kalev. Foto: Janeli Lilleallik.

Tartu Ülikool/Kalev jäi Balti liiga veerandfinaalseerias alla Kaunasele

25.02.2020

Tartu Ülikool/Kalevi korvpallinaiskond jäi veerandfinaali korduskohtumises Kaunasele alla 61:71. Kahe mängu kokkuvõttes jäädi leedulannadele alla 12 punktiga.

Esimeses mängus kahe punktiga (64:66) Kaunasele kaotanud Tartu jäi korduskohtumise avaveerandil alla 13:21 ja poolajaks jäädi 30:42 kaotusseisu. Kolmandal mänguperioodil suutsid Toomas Liivaku hoolealused vahet kõvasti vähendada ja otsustavale neljandikule mindi vastu Kaunase 54:49 juhtimisel. Viimase veerandi keskel jõuti korraks isegi kahe punkti kaugusele (55:57), kuid seejärel tegid leedulannad 6:0 vahespurdi. Ohtlikult lähedale Tartu naiskond enam ei jõudnud.

Anna Gret Asi kogus Tartu parimana 24 silma, 6 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu. Eleriin Vaino lisas 19 punkti ja 9 lauapalli ning Belinda Lepmetsa arvele jäi 11 punkti. Kaunase poolelt tõid Karolina Kazočiūnaitė 20 ning Santa Baltkojienė ja Martyna Petrėnaitė kumbki 15 silma.

Tartu naiskond kogus Douglas Balti liigas tänavu kokku 5 võitu ja 11 kaotust.