Anna Gret Asi. Foto: Siim Semiskar

Südikat vastupanu näidanud tartlannad pidid tunnistama Kaunase naiskonna paremust

20.01.2020

Douglas naiste Balti liigas oli pühapäeval võistlustules Tartu Ülikool/Kalevi naiskond, kes pidi kodusaalis tunnistama Kaunase Aistese 85:65 paremust.

Leedulannad rebisid kuueminutlise mängu järel 17:9 ette, kuid Tartu naiskond lõpetas veerandi tugevalt ja esimesele hingetõmbepausile mindi Kaunase 17.14 juhtimisel. Toomas Liivaku hoolealused läksid teise mänguperioodi alguses korraks isegi juhtima, kuid päev varem Tallinna Ülikooli vastu võidu võtnud Kaunas tegi korrektuurid ja asus pikaks pausiks ette 43:34.

Kodnaiskonnale sai saatuslikuks kolmas veerandaeg, mis kaotati kümne punktiga (14:24). Otsustaval neljandikul mängiti taas võrdselt, kuid vahet vähendada enam ei õnnestunud.

Anna Gret Asi oli tartlannade resultatiivseim 24 punkti ja 5 lauapalliga. Sandra Reinvaldi arvele jäi 15 punkti ja 12 lauapalli ning Eleriin Vaino lisas 10 silma. Vastaste poolelt säras 28 punkti ja 7 lauapalliga Kristina Masionyte.

Tartul on turniiritabelis kirjas 3 võitu ja 8 kaotust, mis annab neile hetkel kaheksanda koha. Järgmise kohtumise peavad nad 26. jaanuaril koduse rivaali Tallinna Ülikooli vastu.