Tallinna Ülikooli ja Audentese SK naiskonnad olid ühisliigas võidukad

28.10.2018

Naiste Eesti-Läti ühisliigas oli laupäeval võistlustules kaks Eesti klubi, kui Tallinna Ülikool oli võõrsil 87:58 üle Liepaja Papirs/LSSS naiskonnast ja Audentese SK alistas koduväljakul Riia TTT juuniorid 74:68.

Tallinna Ülikooli naised tegid Liepajas sotid sirgeks juba esimese poolajaga. Esimene veerand võideti 22:13, teine 32:13 ja pikale pausile siirduti turvalises 54:26 eduseisus. Vastased vahet vähenda ei suutnud ning Janne Schasmini juhendatav TLÜ kogus liigatabelisse ühe kaotuse kõrvale juba kuuenda võidu.

20 punktiga oli Tallinna Ülikooli resultatiivseim Kati Rausberg. 13 punkti lisas Kätlin Korjus. 12 silma peale jäid Rosemary Rits ja Sofia Kosareva. Juba pühapäeval lähevad tallinnlannad vastamisi Riia TTT Kadettide naiskonnaga.

Audentese naiskond haaras avaveerandi järel 10-punktilise eduseisu (23:13), kuid Riia hiilis tasapisi mängu tagasi. Teisel veerandi kaks ja kolmandal kuus punkti tagasi mänginud lõunanaabrid jäid otsustava veerandi eel Howard Frieri juhendatavast Audentesest vaid kahe punkti kaugusele (51:53). Otsustava veerandi võitis aga kodunaiskond 21:7, millega teeniti nelja kaotuse kõrvale hooaja kolmas võit.

18 punkti ja 6 lauapalliga kerkis taaskord Audentese tulemuslikumaks Greeta Üprus. 14 punkti lisas Maarja Grünmann ja 12 Ellen-Anett Põldmaa. Riia poolelt tõi Māra Mote 29 punkti.

Audentes paikneb liigatabelis viiendal kohal, Tallinna Ülikool on tõusnud liidriks!