Anete Elisabeth Adler | Foto: Siim Semiskar

G4S Noorteliiga teenis Läti turneelt kaks kaotust

06.10.2018

Naiste Eesti-Läti Ühisliigas pidas G4S Noorteliiga esindusnaiskond reedel ja laupäeval Läti pinnal kaks kohtumist. Esimeses tuli tunnistada RSU 65:49 paremust ning päev hiljem  jäädi 44:75 alla Riia TTT kadettide naiskonnale.

RSU asus juba avaveerandi keskpaigast mängu juhtima ning poolajapausi eel saadi juba 16-punktiline edu. Eesti naiskond tuli kolmandal veerandil korra veel 7 punkti kaugusele, kuid lätlannad ennast üllatada ei lasknud, kirjutab Korvpall24.ee.

Mõlemad naiskonnad olid suures hädas visketabavusega – G4S Noorteliiga sai kahepunktiviskeid sisse vaid 28-protsendiliselt (RSU 39%), kuid lätlannad tabasid kolmeseid kõigest 2/24 ehk 8% (G4S 4/12 ehk 33%).

Lauavõitlus oli koguni 57-40 Läti naiskonna kasuks ning nad tegid ka peaaegu neli korda rohkem vaheltlõikeid (19-5).

Eestlannade poolel viskas Helerin Kass 16 punkti ning Marie Anette Sepp tõi 14 silma. Ülejäänud mängijatest keegi neljast punktist rohkem isiklikku kontosse kirja ei saanud.

RSU poolel oli täiesti omaette klassist Guna Lagzdina, kes kogus 20 punkti, 15 lauapalli ning tema vastu tehti 8 viga. Anna Busa tõi 16 silma.

Nagu veerandaegade skoorid näitavad, siis G4S Noorteliiga jaoks said teises kohtumises saatuslikuks mängu kaks keskmist veerandit, kus kokku kuhjus sealt 20 minutiga kaotust 27 punkti jagu.

Eesti naiskonna parimatena tõid Helerin Kass 9 punkti, Anete Elisabeth Adler kogus 8 silma ja 9 lauapalli, Hanna Leena Ojamaa arvele kogunes 6 punkti ja 4 korvisöötu.

Läti klubi edukaimad olid Liva Krumina, Eva Indrike ja Elizabete Bulane võrdselt 12 punktiga.

G4S Noorteliiga on tabelisse kogunud nüüd kolm kaotust, Riia TTT kadettide jaoks oli see esimene mäng sel hooajal.