ONLINE mängud
Jaak Salumets, Arvydas Sabonis ja Valdis Voins.

Muutus naiste korvpallis: Eesti, Läti ja Leedu klubid hakkavad võistlema ühisel turniiril

10.09.2018

Pühapäeval Viliniuses, Siemens Arenal kohtusid Eesti, Läti ja Leedu alaliitude presidendid Jaak Salumets, Valdis Voins ja Arvydas Sabonis, et sõlmida kokkulepe Eesti-Läti-Leedu ühise naiste turniiri loomiseks. 2018/2019 hooajal osaleb 9 Läti, 5 Leedu ja 4 Eesti võistkonda.

Eesti Korvpalliliidu presidendi Jaak Salumetsa sõnul tegemist igati kiiduväärt projektiga, kuid lõplikud järeldused saab teha eesoleva hooaja möödudes. „Leedukat tundsid ise huvi, et Eesti ja Läti klubisid kaasata. Neli naiskonda Eestist olid mõttega koheselt päri ja meie ülesanne pühapäevasel koosviibimisel oli asi lihtsalt fikseerida. Aasta pärast näeme, milliseid plusse ja miinuseid selline kooslus andis, aga kindlasti on meie naiskondade jaoks tegemist positiivse muutusega. Kui juba Leedu tunneb huvi konkurentsi laiendamise vastu, siis Eesti jaoks on see ammugi oluline. Kuskilt peab ka naiste korvpall kõrgemal tasemel mänge juurde saama.“

 

Turniir peetakse nö. kolmes ringis:

 

1.oktoobrist kuni 20. novembrini peetavas esimeses ringis on konkurentsis Läti ja Eesti naiskonnad (kokku 12), kes mängivad omavahel kõik ühe korra läbi. Eesti klubid: Tallinna Ülikool, Tartu Ülikool/Kalev, G4S Noorteliiga, Audentese Spordiklubi. Läti klubid: BK Liepāja/LSSS, RSU, BK Saldus/Sporta skola, BK Daugavpils, BK Jelgava, TTT Rīga Juniores, Latvija U16, TTT Kadetes. Samal ajal mängivad isekeskis ühe ringi ka Leedu võistkonnad.

 

Teises ringis liituvad valitsev Läti meister TTT Riia ja esimese ringi kaks parimat Eesti-Läti Ühisliiga klubi viie Leedu naiskonnaga: Vilniuse Kibirkštis, Kaunase AIST-LSMU, Klaipeda Fortuna, Siuliai Ülikooli ja Ukmerge Vilkmergega. Kõik mängivad läbi kaks ringi. Ülejäänud 10 naiskonda mängivad samuti läbi kaks vooru.

 

Medaliomanikud selgitatakse välja Final Four turniiril, mis toimub märtsis. Eraldi mängitakse välja Eesti- , Läti- ja Leedusisesed meistritiitilid.

Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid
Sünnipäevad
Täna, 11. august
Anete-Elisabeth Adler (19)
Viktor Dergatšov (65)
Timo Ilves (36)
Pille-Riin Tammik (39)
Marek Viik (53)
Homme, 12. august
Kristi Kallassalu (44)
Taavi Kangur (48)
Mare Krutta Nõmmik (59)
Mihkel Kurg (35)
Priit Pihelgas (48)
Nikolai Porhun (47)
Igor Solomkin (64)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents