ONLINE mängud
Rain Peerandi (keskel)

Rain Peerandi asus tööle Korvpalliliidus (homme vilistab Moskvas CSKA-EA7 Euroliigas))

11.01.2017

Rain Peerandi asus vana aasta lõpust tööle Eesti Korvpalliliidus, võttes kohtunike divisjoni juhi kohal teatepulga üle Aare Hallikolt. Viimane jätkab vabakutselise kohtunikuna ning muu hulgas toimetab ajakirjas Basketball edasi ka kohtunike veergusid.

Jaanuari 27. päeval 33-aastaseks saavPeerandi on pärit Tartust ning võtnud tänaseks koha sisse EKLi Saku Suurhalli tagatiivas asuva kontori tagumises kabinetis, mida mehitavad veel Ants Eek ja vahelduva eduga ka Aldo Maksimov.

 

Rain Peerandi tegi detsembri esimesel päeval debüüdi Euroliiga vilemehena Kaasanis, kui aitas õigust mõista kohaliku Uniksi ja Milano EA7 vahel. Oma debüüdi tegi eestlane Vana Maailma unistuste liigas teise kohtunikuna kreeklase Elias Koromilase ja hispaanlase Carlos Cortesi kõrval. Ka sel nädalal saab Rain Euroliigas tööd (avalikustada saab vaid 24 h enne mängu algust - toim.)

 

Peerandi ametinimetus on  kohtunike divisjonijuht. Ametijuhendis on kirjas veel: kohtunike koolituste korraldamine, Alexela KML kohtunike määramine, regioonijuhtide töö korraldamine. Nüüd tulebki peagi hakata Peerandil välja töötama tuleva hilssuve-sügise kohtunike koolituste plaani.

 

Rain Peerandi sõnastas ise oma mõtted ja sihid seoses uue väljakutsega järgmiselt: „Asuda tööle EKLi kohtunike divisjoni on mulle põnev väljakutse, kus saab siduda nii töö kui hobi. Selge on see, ses ametis ei saa olema kerge, kuna kohtunikud on kõik omaette isiksused ja samuti tuleb arvestada ka sellega, et tihtipeale kohtunikud pole just kõige palavamalt armastatud persoonid mängu juures."

 

Ta jätkas: "Üks minu eesmärkidest oleks kohtunike arvu suurendamine läbi selle, et pöörata tähelepanu neile noortele kohtunikele, kes teevad oma esimesi samme G4S mikro ja makroliigades. Õnneks on viimastel aastatel noori juurde tulnud.“

 

Rain Peerandi on pärit Tartust. Mängis ka mitu hooaega meistriliigas Tartu esindusmeeskonna särgis, pikkust on mehel hommikuti 190 cm, õhtuti 189 cm.

 

Tänaseks on ta vilistanud nii eurosarja finaalturniiri (FIBA Eurochallenge), noorte EM-turniire kui ka meeste EM-valikmänge, nüüd siis tegutsenud ka kõrgeimal ehk Euroliiga tasemel.

 

Sitkust Sulle vastu pidada EKLi mitmekesises kollektiivis ja põnevas töökeskkonnas!

Alles eile. Kui TTÜ KK võõrustas Pasvalyse Pieno zvaigzdest.

Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
BSBC
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid
Sünnipäevad
Täna, 30. juuni
Margus Laas (56)
Aleksandra Mazjakina (30)
Viive Müür-Pallok (87)
Tõnis Putko (32)
Taavi Telgma (44)
Homme, 1. juuli
Ivar Einloo (57)
Jüri Viigipuu (84)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Eesti - Saksamaa