Naiste ühisliigas: kuus mängu, kaks võitu (Tartu lõi võõrsil LU-d!)

14.11.2016

Naiste Eesti-Läti Ühisliigas olid nädalavahetusel mängus kõik meie võistkonnad. Kuuest mängust kahest väljusid meie naised võidukalt.

Kuid vaadelgem mänge kronoloogilises reas.

LAUPÄEV

¤ FCR Media/Rapla KK-Riia TTT 51:79 (20:34)

Lauapallid: 28 vs 45

Korvisöödud: 8 vs 23

Pallikaotused: 19 vs 15

2p: 39 vs 58 %

3p: 27 vs 19 %

vv: 67 vs 75 %

Rapla: Francisca Donders 12 pt, Laina Mesila-Kaarmann 12+9 l, Pirgit Püü 11+3+5.

TTT: Aishah Sutherland 15+8 l, Digna Strautmane 11+4 rs, Ieva Krastina 11 pt

Favoriit TTT kontrollis Raplas täielikult lauda ning saavutas korvi alt 48 punkti Rapla 16 vastu. Jõu vastu meie meisternaiskond ei saanud. Klassivahe.

¤ Läti Ülikool-Tallinna Ülikool 62:67 (35:38)

Lauapallid: 37 vs 45

2p: 35 vs 46 %

3p: 39 vs 21 %

vv: 78 vs 75 %

LU: Liene Stalidzane 17 pt

TLÜ: Trine Kasemägi 18+8 l, Samantha MacKay 15+14+7, Eliise Pajumets 11 pt.

Korvi alt teenis TLÜ 40 LU 22 pt vastu. Otsustavaks sai kolmas veerand, mille tallinlased võitsid 25:11. Vajalik ja oodatud võidupunkt.

¤ Vega1/Liepaja-G4S Noorteliiga 94:52 (52:24)

Lauapallid: 43 vs 31

Korvisöödud: 26 vs 16

Pallikaotused: 13 vs 31

2p: 57 vs 40 %

3p: 29 vs 41 % (noortel 17/7)

vv: 91 vs 38 %

Liepaja: Kristine Silaraja 29 pt, Laura Audere 16.

G4S: Janne Pulk 20 pt (3p 13/5), Berit Annabel Loomägi 11+6+3.

Kohtumise esimene veerand lõppes 30:10. Seega jäi üle ühe soosiku vastu vaid väärikalt mängida. Ja nii ka läks, noored võitlesid vapralt ja tegid ka skoori. Hästi tabati just kaugelt.

PÜHAPÄEV

¤ Vega1/Liepaja-Tallinna Ülikool 75:60 (42:32)

Lauapallid: 31 vs 38

Korvisöödud: 20 vs 7

Pallikaotused: 13 vs 23

2p: 50 vs 56 %

3p: 31 vs 20 %

vv: 71 vs 82 %

Liepaja: Ieva Vitola 22 pt, Laura Audere 19+5+3, Ilze Jakonsone 16+5+3, Kristina Petermane 13+8+3.

TLÜ: Trine Kasemägi 18+9 l, Sam MacKay 16+7 l, Rosemary Rits 11+6+2.

Kahjuks ei suutnud TLÜ võõrsil tugeva konkurendi vastu tabeliseisu parandada. Kätte maksis mängu algus, kui avaveerand kaotati 11:26.

Veel enne viimast veerandit säilis teatav lootus, kui vahe mängiti korduvalt alla kümne silma, kuid kogenud Liepaja ei andnud midagi käest. Võitlust oli, kuid tugevam võitis.

¤ Riia RSU/Merks-G4S Noorteliiga 76:40 (32:25)

RSU/Merks: Kate Aizsila 20+6+4, Guna Lagzdina 19+10 l, Ance Aizsila 19+7+4

G4S: Berit Annabel Loomägi 16+5 l, teised 6p või vähem.

Vaheajani püsisid meie noored üllatavalt kenasti mängus (vaid -7 pt), kuid teisel poolajal pandi jõudude vahekord paika. Korvialusest tsoonist sai vastane 28 pt, meie tüdrukud 8 pt.

¤ Läti Ülikool-Tartu Ülikool/Kalev 53:54 (21:29)

LU: Liene Stalidzane 16 pt

Tartu: Nele Laurimaa (pildil) 16+10 l, Eleriin Vaino 10+7 l, Anna-Gret Asi 9+6+5, Doris Park 8 pt, Sandra Reinvald 7+12 l.

Kõige rõmustavam resultaat sellest viikendist. Tartu on sel hooajla ennegi hambaid näidanud, sedakorda õnnestus aga Riia äärelinnast tuua väärtuslik võit LU üle - ühe punktiga...!

Viimast veerandit alustas Tartu eduseisus 40:31 ja pidas hoolimata vastase marulisest survest lõpuni vastu. Viimane veerand kuulus LU-le 22:14. Positiivne just see, et punkte tuli sedakorda laialt rindelt.