Trine Kasemägi tegi kõva mängu

TLÜ võitis õnneliku lõpuga RSU-d, G4S Noorteliiga kaotas lõpuga LU-le

06.11.2016

Naiste Eesti-Läti Ühisliigas kulgesid mõlemad tänased Eesti klubide kohtumised tasavägiselt ja põnevalt. Kui Tallinna Ülikool suutis keerulises mängus saavutada napi võidu, siis G4S noored pidid samuti raskes mängus alistuma Läti Ülikoolile.

TLÜ võitis Riia RSU 68:65 (33:37). Mäletatavasti oli RSU võitnud Eestimaa visiidi avamänguds laupäeval FCR Media/Rapla KK-d.

Tallinna Ülikool jäi esimese kümne minuti järel taha 9:18 ning kaotas poolaja 33:37. Veel enne viimast veerandit oldi taga 46:50. Eduseis ses kohtumises vahetus koguni 13 korda.

Kui mängida jäi 1.17, viskas Arta Fridenberga RSU ette 65:63. 16 sekundit hiljem ehk minut enne lõppu tabas aga Greeta Üprus nö mängu võiduviske ja seda kolmesejoone tagant - 66:65. Viimasel minutil viskasid lätlaste liidrid kolm korda mööda, seevastu Trine Kasemägi tabas seitse sekundit enne lõppu mõlemad vabavisked seisuks 68:65.

vv 85 vs 47 % (20/17 vs 15/7)

TLÜ: Trine Kasemägi 25+13+4, Sam MacKay 15+7+5, Greeta Üprus 12+9lp, Petra Noponen 8 p.

RSU: Kate Aizsila 18, Guna Lagzdina 10+13 lp.

*       *       *

Tekitasime reedel lootust, et G4S Noorteliigal võiks - hea esituse ja õnne korral, olla võimalus varastada võit Läti Ülikooli eest. Puudu jäi kolm punkti, kogemusest, õnnest, lõpuminutite kindlusest.

Marko Parkoneni juhendatav noortekoondis asus ette 16:13 ja poolajaks 28:25. Kolmandal veerandil G4S noorte eduseis kasvas 45:36-le.

Viimasel veerandil püsis neli minutit enne lõppu Eesti noorte edu 51:43. Kuid lõpp vajus ära. LU tuli vaikselt kuid kindlalt järgi ning läks mööda. Viimasel kahel minutil tegid meie liidrid kuus-seitse möödaviset.

Viik või võit oli vaid ühe viske kaugusel... Paraku jäi sellest täna puudu. Loodetavasti tekitab see noortes neidudes vaid sportlikku viha.

G4S Noorteliiga-LU 53:56 (28:25)

Lauapallid: 49 vs 48

Korvisöödud: 10 vs 12

Pallikaotused: 28 vs 17

Vaheltlõiked: 12 vs 19