FCR Media/Rapla KK alistas Balti liigas võõrsil Kaunase naiskonna (TLÜle võit, Anna-Gret Asi säras lätlaste vastu)

30.10.2016

Kaunases peetud naiste Balti liiga (BWBL) mängus teenis meie esindusnaiskond FCR Media/Rapla KK täna teise võidu, alistades võõrsil Kaunase Aistes/LSU tulemusega 74:67. Seejuures, avapoolaja järel oldi kümnega miinuses.

Rapla klubi jäi poolajaks taha 31:41, võitis aga kolmanda veerandi suuresti tänu Francisca Dondersi, Pirgit Püü ja Darja Lipinskaja korvidele 28:12 ja asus omakorda mängu dikteerima. Lõpuks tablool seega 7-punktine võit.

Protokollist vaatavad vastu üsna võrdsed numbrid, vaid pallikaotusi oli Raplal 15, Kaunase 23 vastu. Kahepunktivisked LSU kasuks 53 vs 46 %, kolmesed Kaunasele 28 vs 25 % ja vabavisked 89 vs 71 %.

Pirgit Püü kogus võitjate parimana 21p+6 rs (13/7), Darja Lipinskaja 17+9+3, Francisca Donders 15+8+9, Laina Mesila-Kaarmann 14+7 lp.

Eile oli FCR Media/Rapla KK naiskond jäänud samuti võõrsil alla Grodno Olimpiale – 61:75 (32:28). Olukord seega vastupidine; Rapla asus veerandi järel 20:9 juhtima, kuid lasi vastasel hakata seejärel sündmusi dikteerima. Grodno tegutses võistkondlikumalt ja tabas paremini.

Lipinskaja tõi kaotatud mängus 19 p, Mesila-Kaarmann 16+14 lp, Donders 10 p ja Püü 7+5 rs. Statistikas on kolme vooru järel meie liidrid: Mesila-Kaarmann 15,7 p+9 lp ning Püü 15 p+5 rs.

Raplal on nüüd B-alagrupi liidrina kaks võitu ja üks kaotus. Järgmise mängu peab meie esindus 4. detsembril kodus Grodnoga.

*       *       *

Naiste Eesti-Läti ühisliigas peeti Eesti klubide osalusel kaks kohtumist, milles mõlemas oli üheks pooleks Tartu Ülikool. Teenisid nad kaks erinäolist kaotust, kuid väga suureks kurvastuseks pole Kaire Asi hoolealustel küllap põhjust.

Laupäeval võitis Tallinna Ülikool Tartu Ülikool/Kalevit 68:50 (27:21). Kolmanda veerandi lõpuni püsis Tartu veel mängus, tulles viimaseks väikseks vaheajaks järgi 37:41. Siis aga panid kogenumad oma võimsuse maksma, olles viimasel veerandil üle 27:13.

TLÜ võitis laua 53-42, korvisöödud 16-10. Kahesed TLÜ-le 47 vs 29 %, kolmesed Tartule 23 vs 10 %, vv TLÜ-le 77 vs 62 %. Trine Kasemägi tõi TLÜ kasuks 27p+6lp, Sam MacKay 16+11+3; teisel poolel Anna-Gret Asi 16+6+3, Sandra Reinvald 14+7lp.

Pühapäeval kohtus Tartu Ülikool/Kalev Riia RSU-ga ning jäi alla vaid 58:61 (34:39). Lätlased läksid viimasele veerandile vastu eduseisus 55:47, kuid Tartu ei vandunud alla. Alla kuue minuti jäi mängida, kui 14-aastane (172 cm pikk) Anna-Gret Asi tabas kaugelt ning viis minutit enne lõppu Sandra Reinvald mõlemad vabavisked, misjärel seis oli Tartu kasuks 56:55.

Veel kaks ja pool minutit enne lõppu viigistas Kaiti Vasiljeva vabaviskest (2/1) 58:58, ent otsustavaks sai seejärel Arta Fridenberga korv vähem kui minut enne lõppu. Tartu enam lihtsalt viskele ei saanud ja kogemusest suure võidu jaoks jäi vajaka. Viimase veerandi võit Tartule 11:6.

Võitjaile tõi Ante Aizsila 25+8+4, Anna-Gret Asi aga Tartule 22+6+5 (tabas viis kolmest kaheksast), Sandra Reinvald lisas 13+7+2.

Anna-Gret Asi suvel Eesti U14 koondise särgis.