Janne Rits - kahest kaks

TLÜle ühisliigas ülisuur võit, TÜ/Kalevile kaotus

11.10.2015

Kaks meie naiskonda mängisid nädalavahetusel Riias. Tallinna Ülikool teenis teise võidu, alistades pärast rasket ent rahuldust pakkuvat 72:70 võitu eile RSU/Merksi üle täna Läti U16 koondise 79:24.

Seejuures on huvitav statistiline fakt ära tuua teisest veerandist, mille TLÜ võitis 17:0. Vastastel ei lastud üldse eriti vabalt visata ega skoori teha. Kompromissitu kaitsemängu enam-vähem kõik 40 minutit. Ka sai TLÜ 56 lauapalli.

TLÜ tabas korralikult - 40 % kaheseid ja 35 % kolmeseid (23/8). Mirjam Nikolai oli teist mängu järjest suurim korvikütt - temalt 29+8 lp, Greeta Üprus lisas 15 p, eile otsustava kaugviske tabanud Janeli Lilleallik 13+4+3, Ege-Ly Viirmaa 8+4+1 ja Kaia Kosk 5+6+5.

Nagu TLÜ peatreener Janne Rits eile pärast rasket võitu sõnas, on naiskonna koosseis märgatavalt lühem kui mullu, kuid see-eest võitluslikum kui eales varem. Osaleda ei saanud Riia visiidil kahjuks Rosemary Rits, kel pole WBBLis osalemiseks veel kõik paberid korras.

*       *       *

Riias pidas oma hooaja avamängu ka Tartu Ülikool/Kalev. Kahjuks pidid tartlased leppima Latvijas Universitate (LU) vastu 42:59 kaotusega, poolaeg 22:30. Tartu seejuures oli lauas parem 46-32, kuid tegi samas näiteks 28 pallikaotust (LU-l 21). Korvisöödud LU-kasuks 18-14. Kahepunktivisked LU-le 36 vs 33 %, kolmesed 44 vs 12  % (LU-l 18/8, Tartul 16/2), vv 69 vs 61 %.

Kadri Uiga tegi küllalt võimsa mängu - 17+15+3, Johanna Teder lisas 8 p, Nele Laurimaa 8+7+2.