Prindi

Türgi korvpalliklubi Besiktas sõlmis lepingu Soome koondise peatreeneri Henrik Dettmanniga. Üllatav, kuid järele mõeldes mitte niiväga.

 

56-aastasest Dettmannist saab lepingu kohaselt Besiktasi peatreener kuni järgmise hooaja lõpuni ehk 2016 suveni. Tänavuseks eesmärgiks on päästa koduliigas alles seitsmendal kohal oleva Besiktasi hooaeg. Ideaalis oleks vaja võita koht, mis viib Euroliigasse.

 

Dettman jätkab samas Soome koondise peatreenerina, kuid loobub Soome pallimängude peakoordinaatori ametist Soome olümpiakomitee juures.

 

"Lähen Türki õppima!"

„Eks natuke üllatavalt see Besiktase teema tuli,“ sõnas parasjagu USAs viibiv Dettman Yleisradiole. „Olen äärmiselt tänulik, et olümpiakomitee ja Korvpalliliidu poolt suhtuti sellesse mõõnvalt.“

 

„Kodumaal jätkub töö. Sügisel on EM-finaalturniir ning Soome OK pallimängude projekt on headel alustel tööle pandud ning ka jääb nendesse. Mõlemas organisatsioonis on tööl oskajad inimesed suure südame ja heade mõtetega, kes on võimelised asja edasi viima.“

 

Dettman jätab oma USA turnee pooleli ning siirdub sel nädalal Türki. Uut tööväljakutset peab Dettman heaks võimaluseks ise midagi juurde õppida. „Türgi on suur korvpallimaa ja kuulub klubikorvpalis kahtluseta Euroopa suurriikide hulka koos Hispaania ja Venemaaga. Lähen Istanbuli alandlikul meelel ja õppimishimulisena, et tuua sedasama teadmist ükspäev tagasi Soome.“

 

Siht - tuusik Euroliigasse

Sel hooajal osales Besiktas Eurocup’ sarjas, kus jõuti vahegruppi, kus aga teekond lõppes. Türgi liigas on Beskitas kaotanud kuus kohtumist järjest, mis sai ka saatuslikuks  sel hooajal peatreeneri ametit pidanud Ahmet Kandemirile.

 

Hoolimata kaotusteseeriale hoiab Besiktas 16 meeskonna hulgas seitsmendat kohta 10 võidu, 9 kaotusega. Võit enam on viiendal-kuuendal kohal oleval Banvit Bandirmal ja Galatasarayl, esineliku moodustavad aga Ülker, Anadolu Efes, Darüssafaka ja Izmir.

 

Ka viimasel kahel on kindel Euroliiga ambitsion ning ligi nelja miljoni elanikuga Izmir kui vahest Türgi euroopalikeim keskus (vana Smürna) kindlasti ka väärib seda. Eesimeseks proovikiviks Dettmani jaoks ongi 7. märtsi kohtumine Izmiri Pinar Karsiyakaga, kel paralleelselt ees ootamas ka Eurocupi playoff.

 

Koosseisu on küll ja küll

Suurte traditsioonidega Besiktas aga on kahekordne Türgi meister. Neist värskeim on kevadest 2012, mil klubi võitis ka Türgi karika ning Eurochallenge’i esikoha.

 

Besiktasi põhitegijad täna on ameeriklased JaJuan Johnson, Scottie Reynolds, Chris Lofton, Hilton Armstrong ja John Holland, kes enamuses kõik on NBA kogemustega mehed.

Lisaks Austraalia hollandlane Ryan Broekhoff, bosnialane Kenan Bajramovic ning türklased kerem Tunceri, Muratcan Güler ja Engin Atsur. Jõudu ja mehi on.

 

Dettmann on karjääri jooksul juhendanud ka Saksamaa koondist ning Saksa klubisid Mitteldeutscherit ja Braunschweigi ning prantslaste JDA Dijoni.

 

 

 

 

 

 

Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents