Prindi

Aasta esimestel päevadel peetakse 11. korda juba juurdunud traditsioonidega BSBC-turniiri järelkasvule ehk täisnimega Baltic Sea Basketball Cup. Osalejad nagu ikka lähiriikidest: Läti, Soome ja Rootsi.

 

BSBC vanuseklassid on U16 ja U18. „Suuri muutusi turniiril polegi ning see pole olnud ka eesmärk,“ tõdes Korvpalliliidu noortekoondiste projektijuht Raiko Matsalu.

 

„Kõige olulisem ongi esile tuua, et BSBC toimub tänavu juba 11. korda. Tegu on meil Eestis küllap olulisima noorteturniiriga, mis annab võimaluse esimeseks kokuvõtteks meie aastakäikude suutlikkuse kohta,“ lisas Matsalu.

 

BSBC on ka oluline üritus korvpalliagentidele, skautidele. Korvpalliagent Reed Nopponen on kinnitanud: „Oma Eestis tegutsetud aja jooksul olen igal aastal huviga BSBC turniiri mängijaid jälginud ja kindlasti külastan turniiri ka see jaanuaris“.

 

BSBC-l on osalenud tulevased staarid nagu Jonas Jerebko, Petteri Koponen, Christian Drejer, Janis Strelnieks, Elina Babkina ja Siim-Sander Vene, Sabine Niedola.

 

Sügisel said paika uue tsükli noortekoondiste peatreenerid ja abijõud:

 

U 18 Noormehed (sündinud 1997 ja hiljem). Peatreener Rait Käbin, abitreener Olari Narits, mänedžer/abitreener Martin Rausberg

 

U 18 Neiud (sündinud 1997 ja hiljem). Peatreener Jaanus Levkoi, abitreener Heino Rebane ja mänedžer/abitreener Kati Rausberg

 

U 16 Poeglapsed (sündinud 1999 ja hiljem). Peatreener Vaido Rego, abitreener Raido Rebane mänedžer/abitreener Sixten Tomingas

 

U 16 Tütarlapsed (sündinud 1999 ja hiljem). Peatreener Reet Rausberg, abitreener Marek Koitla

 

Ülekanded

   

Eesti Karikavõistluste finaalturniir 16-18. detsember