ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
Balti Matš
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
piletid

Artiklid ja intervjuud

Pikad KA Tallinna Kalevi tüdrukud ja tükike Milos Teodosicit...

KA Tallinna Kalevi tüdrukute edust Moskvas

18.11.2015

Korvpalliakadeemia Tallinna Kalevi miniklassi tüdrukud (s 2004/05) osalesid esinduslikult turniiril Moskvas, teenisid seal üksjagu kiidusõnu ning preemiaks ka kolmanda koha.

Mis tüdrukutega tegu, milline on nende taust, korvpalliharidus, treener Janika Veinpere-Pillisneri sihid ja mõtted tüdrukute korvpalist, sellest tuleballpool juttu. Enne 13. ja reedel Tallinna Ülikooli-1182 Tallinna naiste ühisliiga kohtumist peetud pooletunnine vestlus tõestas kindlalt ühte: tüdrukutetreener Veinpere-Pillisner ei kavatse leppida teadmisega, et me olemegi noorte seas teistest kehvemad – et me jääme omavanuste seas Euroopas noorteklassis maha.

 

Moskvas Timirjazevski rajooni spordikoolis toimus rahvusvaheline korvpalliturniir “Timirjazevski karikas”. Seesama Timirjazevskaja Korvpalliakadeemia on üks Venemaal tegutsevatest tugevatest korvpallisuunaga spordikoolidest. Sel turniiril tuli esikohale Vidnoje, teiseks Timirjazevskaja I võistkond ning kolmandaks KA Tallinna Kalev. Kolmanda koha mängus võideti võrdses heitluses Ivanovot. Selja taha jäi turniiril niisiis viis Venemaa võistkonda.

 

„Kolmas koht Moskva turniirilt seitsme tugeva Venemaa võistkonna kõrval on muidugi hea koht. Olin, ütleme nii, meeldivalt šokeeritud!,“ tõdes treener Veinpere-Pillisner. “2004-05 sünniaasta on meil hea vanuseklass. Kui lisan, et kolm meie tüdrukut olid turniiril üldse pikimad, siis on mõndagi juba öeldud!“ Veel lisas Veinpere "ovavahel", et kiiduväärselt on nende gruppide lapsevanemad hingega asja juures, käivad kaasas ja toetavad finatsiliselt.

 

Oktoobris ka U16 koondise peatreeneriks määratud Veinpere-Pillisner rääkis meie tüdrukute plussidest-miinustest Moskva  turniiri ja viimaste aastate kogemuse põhjal (sel nädalal minnakse 2004/05 tüdrukutega uueesti Venemaale turniirile – sedakorda St Peterburgi, kus kohal on Kalevile lisaks kaheksa klubi Venemaalt, Valgevenest ja Lätist):

 

„Kui võrdleme materjali, siis alla me ei jäänud ega jää venelastest. Sel konkreetsel turniiril võeti ühele pildile turniiri üheksa pikka ning kolm neist olid KA Tallinna Kalevist. Meie koosseisus on tüdrukud muidugi peenikesed, kuid kaks neist on siiski tugevama kondiga,“ rääkis Veinpere-Pillisner, kes kätt südamele pannes tunnistas salamisi, et 04/05 aastakäik on sportlikult ja emotsionaalselt tugevamad kui tema ja peamise abitreeneri Lolita Gretševa mõni vanem aastakäik.

 

Veinpere-Pillisner lisab: „Kaotame milles? Venelastel on treeningkordi nädalas rohkem, kuid me püüame neile ses osas järgi jõuda. Nii neil kui meil alustavad tüdrukud valdavalt esimesest klassist.“ Suur osa KA Tallinna Kalevi tüdrukute aastakäikudest moodustub Lasnamäe Vene Lütseumi õpilaste baasil, kuid osa tuleb ka mujalt – Koplist, Mustamäelt, Kristiinest. „Meie osakonnas on üle 150 tüdruku (sünniaastaga 2001-2007), millest ca 75-80 õpib Lasnamäe lütseumis,“ tähendab treener. Olgu lisatud, et KA Tallinna Kalevi alla kuulub üle 200 tüdruku.

 

Veel aga plussidest. „Meie plussiks peavad ka vastaste treenerid visketehnikat. Moskva treenerid uurisid nüüdki, millist visketreeningu metoodikat kasutan... Ma ei saa öelda, et see on minu tehnika, sest see oleks ilmne liialdus. Itaalia treener Maurizio Mondoni, kes meil siin suvel laagris käis, ütles, et võib panna sada suvalist tüdrukut ritta viskama ja ta ütle eksimatult ära, kes on minu õpilane...,“ viskas Veinpere-Pillisner, kes lisab „Olen lõpetanud Peterburis legendaarse Lesgafti – mul oli seal üks parimaid õpetajaid, kuid samas oli korvpall ka kõige raskem aine.“

 

„Ka füüsiliselt oleme venelannadega võrdsed,“ jätkas treener. „Suudame mängida pressingut, mängida erinevaid jooniseid, liikumisi. Samas, meil on omad eesmärgid ja selleks ei ole kindlasti kuldmedal mini- või U14 vanuseklassis. Ning minu ambitsiooniks ei ole kunagi olnud saada naiste treeneriks Eestis – vähemasti sellises seisus, millises on professionaalne naiste korvpall Eestis. Paraku. Kuid see on eraldi jutt.“

 

Pikematest eesmärkidest rääkides ütleb Veinpere-Pillisner: „Mulle meeldib pikkadega tööd teha. Mul on väikeste seas praegu kolm peaaegu 180 pikka noorukit. Suured tüdrukud, neiud-naised mind niiväga ei huvita. Väikesed tüdrukud annavad rohkem energiat tagasi, rohkem emotsionaalset rõõmu. Aga meeletut tööd on vaja teha.“ 

 

Lõpetuseks ütleb meie peategeleane, et naiste, tüdrukute korvpalli on vaja fanatte, igale tasemele ja mitte ainult treenerite ritta.  „On vaja selliseid noortetreenereid, kes töötaks päris noortega üks-kaks aastat ja annaks siis teatepulga edasi. Mu enda klubisse on vaja lastetreenerit (-treenereid). Fanatte on vaja, nagu Lolita (Gretševa – toim.). Eesti korvpallis on tüdrukuid palju, kuid erinevat ressurssi vähe.“

 

Turniiri "Vivat St Peterburg", mis algab sel reedel, link on SIIN.

Üheksa Moskva turniiri pikka, kellest kolm kannavad KA Tallinna Kalevi särki.

KA Tallinna Kalevi tüdrukud Moskvas

Kohtumised kuulsustega jätkusid...

 

 

Olulised sündmused
Kuupäev Kellaaeg Sündmus
L 13.08.2022 00:00 EKL juhatus
K 14.09.2022 15:00 EKL juhatus
K 12.10.2022 15:00 EKL juhatus
K 09.11.2022 15:00 EKL juhatus
Sünnipäevad
Täna, 12. august
Kristi Kallassalu (44)
Taavi Kangur (48)
Mare Krutta Nõmmik (59)
Mihkel Kurg (35)
Priit Pihelgas (48)
Nikolai Porhun (47)
Igor Solomkin (64)
Homme, 13. august
Juulika Hännile (35)
Aron Kuusik (28)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

IK 100 - turniir + konverents