ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Koondised
Naiste liigad
G4S Noorteliigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Kohtunikud
Seeniorid
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Videoarhiiv
Pood
BSBC
Korvpall 2030

Ajakiri Basketball

Lettidel veel Basketball nr 124: Pokk, Tiisler, Kuld, Porzingis, Kandimaa, Abeljanov, Kreeka imelaps

24.05.2017

Teisipäeval nägi ilmavalgust ajakiri Basketball number 124, ehk mai-juuni 2017. Nagu ikka, 84 lk äärest-ääreni korvpallijuttu - pehmemat ja karmimat. 

Esikaanelooks on teist hooaega väldanud EKLi suurprojekt "100 kooli", mille kokkuvõtted on muljetavaldavad. Kõik muud hooaja kokkuvõtted sellesse numbrisse, mis läks trükki pärast teist Alexela KMLi finaalmängu ja enne noorte viimaseid finaale, veel ei mahtunud. Kuid eks juuninumbriski saame lugeda veel kokkuvõtteid treeneritelt, mängijatelt, loodetavasti ka detailsemat analüüsi.

 

On paar tähelepanuväärset lugu. Virgo Agan püüab oma artiklis kirjeldada allikate abil punaste poolt vallutatud-allutatud Rapla klubi fenomeni. Taolised klubid nagu Rapla, Pärnu, Rakvere jt kasvatavad kogukonnavaimu ja tähendavad väikekoha jaoks kaugelt enamat kui üht spordivõistkonda.

 

Kui 2016 a jaanuaris saime BB-st lugeda äärmiselt populaarseks kujunenud persooniintervjuud Kalev Kruusiga, siis sedakorda on mikrofonimeestest luubi all nooruke Alvar Tiisler ETV-st, kelle tähelend ajakirjandusmaailmas on saanud kõva tuge ooperi- ja muusikamaailmast. Mehel on kaks jumalat! Oma järge ootavad tulevikus kindlasti veel mõned hõbekõrid...

 

Maailma mõistes oluliste palluritena tutvuvstame Kristaps Porzingist ja Kreeka imet Giannis Antetokounmpot. Seejuures on mõlemad mänginud Tallinnas. Bucksi Giannis tegi seda 2013 a U20 EM-il (teine koht), Porzingis mitmel BSBC turniiril. Kaante vahelt leiab Siim Semiskari jäädvustuse 2011 a BSBC-lt.

 

Tõsisemat kossujuttu teeme Toomas Kandimaaga. Kuna juttu jätkus kahest kohvist pikemaks, jätkub Maria Kristiina Prassi usutlus meie järgmises numbris - et rääkida sirgeks mõningaid Eesti korvpalli mõtteid, muresid ja soove. Ka Otto Oliver Olgo võtab oma kolumnis tavapäraselt konstruktiivse hoiaku.

 

Head lugemist. Ning head ilusat suve nii kossuplatsil kui kõikajl mujal! Ja vaadake vahelduseks võrkpalli - meie koondis alustab täna Kalevi hallis MM-kvalifikatsiooniturniiri.

 

Olge ikka lainel. 18. juunil alustavad meie koondised ettevalmistusi tiitlivõistlusteks. Meeste koondis alustab kontrollmängudega juulis, U18 kodune EM toimub TTÜ SH-s, Audentese SH-s ja Kalevi SH-s 28. juulist 6. augustini.

 

Sisukord

5 Kolumn (Olgo)

12 Punaseks võõbatud Rapla (Agan)

16 Koondise leerist (Arike)

20 Mailis Poki edukas aasta (Semiskar)

24 Kossubariton Alvar Tiisler (Semiskar)

32 Noor Kullamäe tõusis Bundesligasse (Lehtme)

38 Piiburi kena hooaeg (Semiskar)

39 Ankeet: K.-J.Lüüs (Agan)

40 „100 kooli“ = nüüd 200 (Maksimov)

44 Noored mängujuhid, 6/6 (Kiige)

52 Vana Maailma 12 liiga edetabel (Jurtšenko)

56 Kandimaaga korvpallist (Prass)

60 Portree: Porzingis (Semiskar)

66 Äss seenioride seas: Abeljanov (Raig)

69 Rahvaliiga meistriks RLV Massive

70 1988 a MV (Järva)

75 1937 a (Ibrus)

76 NBA uus tuus: „kreeklane“ Giannis (R.Arike)

Sünnipäevad
Täna, 16. september
Krista Igumenova (64)
Andri Jõgi (35)
Viktoria Kisseljova (17)
Mart Missik (51)
Harri Samarüütel (34)
Tõnu Soodla (49)
Kaiti Vassiljeva (32)
Homme, 17. september
Reet Rausberg (55)
Toomas Tauk (49)
Sulge

Ülekanded