Meeste amatöörliigad

Ajakiri Basketball

Kaspar Treier, Itaalia parim kuni 20-aastane korvpallur!

02.05.2017

Nädalavahetusel jõudis tartlane Kaspar Treier saavutuseni, milleni Eestis seni küll keegi küündinud ei ole. Tema meeskond PMS Moncalieri Torino võitis Itaalia U20 meistrivõistluste finaalturniiri, olles finaalis parem Bologna Virtusest (Mikk Jurkatamm).

Treier oli finaali resultatiivseim, tuues 37 minutiga 21 punkti ja 11 lauapalli. Ta valiiti võistluste All Star viisikusse, sisuliselt oli ta turniiri MVP. Viie mänguga keskmiselt sai ta kirja 23 minutit, 16,2 punkti, 6,4 lauapalli ning 1,2 korvisöötu.

Basket.ee ja ajakirja Basketball kaasautor Markko Lehtme (kes tegi aprilli numbrisse ka elulisema loo Treieriga), usutles Kasparit pärast erakordselt edukat nädalavahetust.

Kuidas sa võtaksid kokku U20 finaalturniiri, mis oli nii sulle kui võistkonnale väga edukas?

Finaalturniiril osales kokku 16 võistkonda. Alustati alagrupimängudest, kus igas grupis oli neli võistkonda ja kokku oli selliseid alagruppe neli. Igast alagrupist pääses edasi kaks paremat.

Oma alagrupi me võitsime. Veerand- ja poolfinaalmängud sujusid kenasti ning saime oma paremuse kohe maksma panna. Veerandfinaalis oli meil ka pisut õnne, sest meile tuli vastu pisut nõrgem vastane (Tiber Basket Roma) - see muutis meie jõudmise poolfinaali mõnevõrra kergemaks.

Otsustavad mängud?
Poolfinaal (vs Stella Azzurra Roma) mäng sujus meil kohe algusest peale väga ladusalt. Tegutsesime võistkondlikult ning kõik mis oli eelnevalt kokku lepitud ja planeeritud, õnnestus meil väljakul ära teha.

Finaali esimene poolaeg oli meie jaoks üsna raske. Meie mäng ei sujunud just kõige paremini ning pidime midagi muutma. Tegime poolajal mõningad korrektuurid ning olukord muutus palju paremaks, mäng jooksis, ohjad olid meie käes ning tasavägise esimese poolaja järel pöördus asi meie kasuks. Suutsime hoida edu kuni lõpuni, tasuks väga magus võit.

Olite finaalturniiri üks peamisi favoriidite?

Ma ei ütleks nii. Finaalturniiril osales väga palju tugevaid võistkondasid. Suursoosikud me kindlasti polnud. Kui vaadata juba alagrupis olnud vastaseid, siis Venezia ja Bologna polnud üldse mitte kerged vastased. Kehvema mängu korral oleks me võinud juba pärast alagrupimänge asjad kokku pakkida ning kodupoole tagasi sõitma hakata.

Sinu esitlusi vaadates, siis oled U20 võistkonna kindel liider?
Meie võistkonnas on ainult neli poissi, kes on sünniaastaga 1997. Ülejäänud kõik on kaks aastat nooremad. Seega on meil üsna noor võistkond, kui nii võib öelda. Aga jah, olen tõepoolest selle võistkonna üks põhitegijatest.

Seda kinnitab ka MVP auhind…

Tegelikult on asju natukene valesti kajastatud, vähemalt Eesti meedias. Sellel finaalturniiril ei antud välja MVP auhinda. Auhind mille sain, oli parim skoorija.

Küllap ei jäänud märkamatuks su esitlused ka suurklubidele.

Ei oska kommenteerida seda. Hetkel ma soovin eelkõige hooaja edukalt lõpuni mängida. Kui tulebki mõni ahvatlev pakkumine, siis ma kuulen sellest kindlasti oma agendi käest.

Kui populaarne on U20 korvpalli finaalturniir Itaalias?

Üsnagi populaarne. Tõsi, sel aastal toimusid otsustavad mängud Roseto linnas, mis on Itaalia mõistes väga tillukene, seal elab ainult 20 000 inimest. Aastad tagasi, kui sama turniir peeti Torinos, oli finaalmängu vaatamas 4000 inimest.

Kuidas hooaeg edasi läheb?

U18 võistkonnaga veel hooaeg kestab. Kolm kohtumist on pidada ning kui eelolevatest mängudest ühe võidugi kätte saame, siis ootab eest finaalturniir. Eesmärk on kindlasti sinna jõuda ning miks mitte ka see vanusegrupp ära võita. See ei saa kindlasti kerge olema, aga ma olen kindel, et head mängu näidates on kõik võimalik. Pärast seda turniiri (11.-17. juuni toimub finaalturniir) algab suvepuhkus.

Alexela KMLi mänge ka oled jõudnud jälgida? Kellele pöialt hoiad?

Ei ole üldse aega olnud, endal on niipalju tegemisi, tean ainult et Rapla juhib Tartu vastu 2-0. Otseselt pöialt ma ei hoia kellelegi. Aga huvitav oleks näha finaalis uusi võistkondi. Tartu ja Cramo finaali on juba küll nähtud.

Kaspar Treier (17 a, 199 cm) on Erkmaa Korvpallikooli kasvandik ning Eesti U18 koondise liige. 2015 a suvel Sofias toimunud B-divisjoni EMil saavutas ta Eesti koondisega esikoha. Sel suvel on lootust näha tartlast ka kodupubliku ees Kalevi Spordihallis, kus Eesti koondis peab vähemasti kõik on alagrupimängud (EM 28. juuli-6. august).