ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
PAF liiga
Naiste liigad
Meeste Saku liigad
G4S Noorteliigad
Rahvaliiga
Seeniorid
Karikavõistlused
PAF Superkarikas - otselink
3x3 korvpall
Koondised
Tule trenni
Treenerid
Audentese Spordigümnaasium
Kohtunikud
Videoarhiiv
Pood
Korvpall 2030
Korvpall 100
piletid

Uudised

Demetre Rivers ja "100 kooli" lapsed. Foto: EKL.

15 kooli ja 1000 last: „100 kooli“ projekti aasta algus on olnud tihe

12.02.2019

Eesti Korvpalliliidu koolidele suunatud korvpalliprojekt „100 kooli“ külastas jaanuaris ja veebruari esimeses pooles kokku 15 kooli. Näidstundidest võttis kokku osa tuhatkond last.Eesti Korvpalliliidu koolidele suunatud korvpalliprojekt „100 kooli“ külastas jaanuaris ja veebruari esimeses pooles kokku 15 kooli. Näidstundidest võttis kokku osa tuhatkond last.

Aasta alguses külastati järgmisi koole: Kohila Gümnaasiumi, Vinni-Pajusti Gümnaasiumi, Abja Gümnaasiumi, Ridala Põhikooli, Vastse-Kuuste Kooli, Emmaste Põhikooli Kärdla Põhikooli, Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumi, Rakvere Reaalgümnaasiumi, Tallinna Südalinna Kooli, Väike-Maarja Gümnaasiumi, Audru Kooli, Kunda Ühisgümnaasiumi, Aseri Kooli ja Torma Põhikooli. Kokku on sel hooajal külastatud juba 37 kooli üle Eesti.

 

Mängijatest aitasid jaanuaris/veebruaris korvpallipisikut levitada Kristo Saage (Väike-Maarjas), Maaja Bratka (Südalinna Kool), Demetre Rivers ja Siim-Markus Post (Audrus). Läänevirulaste korvpallilembusest andis tunnustust asjaolu, et Saage oli Väike-Maarja esimese klassi õpilaste seas äärmiselt populaarne.

 

Projekti eestvedaja Jalmar Joosep Saare sõnul on lapsed Eesti eri paigus korvpallimängust lummatud. „Mitmed kehalise kasvatuse õpetajad on öelnud, et inimene väljastpoolt kooli haarab laste tähelepanu hoopis rohkem, kui juba tuntud näod koolist. Eriti tekitavad elevust muidugi tuntud mängijad ja treenerid.“ Saar lisas, et igas koolis on lapsi, kes on pärast näidistunni läbimist huvitatud korvpallitrenniga liituma. „Olgu see suur või väike kool, alati on õpilasi, kes tulevad korvpallitrennide kohta infot küsima. Kohtla-Järve Järve Gümnaasiumis käis minuga kaasas Margo Tali, kelle trenniga liitus hiljem kolm poissi. Kõik nad käivad usinasti trennis seniajani. Arvan, et korvpalli tutvustamine koolides on äärmiselt tähtis, sest tänapäeva ühiskonnas on alade konkurents tihe ja lapsed leiavad juba algklassides enda meelistegevuse. Jätkame koolide külastusi mai lõpuni ning loodame näha kasvavat trendi korvpallitrennidega liitumisel.“

 

 

„100 kooli“ projekti eesmärk on külastada erinevaid koole üle Eesti, kus viiakse läbi näidistunnid, et kutsuda algklasside õpilasi korvpalli mängima. Lisaks soovime parandada koolide kehalise kasvatuse tundide varustust ning loodetavasti saavad õpetajad ka uusi häid ideid, mida tundides teha. Ühtlasi viiakse läbi ka koolitused õpetajatele.

 

Näidistund on mõeldud esimese õppeastme (1.-4. klass) lastele, kus tehakse erinevaid korvpalliharjutusi ja mänge. Kohale on kutsutud ka meeste Olybet Eesti-Läti Korvpalliliiga, Saku I liiga ning Naiste Meistriliiga klubide mängijad, kes näitavad harjutusi ette ning teevad lastele lõbusa viskevõistluse. Lisaks kaastakse kohalikke korvpallitreenereid ja külastatava kooli kehalise kasvatuse õpetajaid. Igale koolile antakse üle korvpallivarustus (särgid, pallid) ning lastele jagatakse informatsiooni läheduses asuvate korvpalliklubide kohta, et pakkuda treeningvõimalusi.

 

Vaata külastuste ajakava SIIT!

 

Sünnipäevad
Täna, 6. detsember
Mariel Gregor (40)
Mihkel Kirves (24)
Rene Rooneem (30)
Raigo Sooär (36)
Viktor Viktorov (68)
Homme, 7. detsember
Kristjan Einroos (40)
Tanel Pastarus (40)
Ester Sädemets-Johanson (68)
Sulge

Ülekanded

   
Sulge

Raamat "Esimesed sada"