ONLINE mängud
Eesti Korvpalliliit
Alexela Korvpalli Meistriliiga
Naiste liigad
Koondised
G4S Noorteliigad
Meeste amatöörliigad
G4S Noorteliiga esindusvõistkond
Regionaalsed liigad
Rahvusvahelised liigad
Ajakava ja tulemused
Tule trenni
Treenerid
Seeniorid
Kohtunikud
Karikavõistlused
3x3 korvpall
Artiklid ja intervjuud
Videoarhiiv
Pood
BSBC

Kooli projekt

 

 

Eesti Korvpalliliit alustas 2015 aastal projektiga „100 Kooli“, mille raames viidi läbi korvpallinäidistunde algklassilastele sajas Eesti koolis ligi 8300 lapsele, korraldati õpetajate koolitus ning kingiti koolidele korvpallivarustust. Kümnete laste liitumine korvpallitreeningutega ja hea tagasiside annab julgust ka 2017 talvel uue hooga koole külastama hakata ning seda põhjalikumalt, kui eelmisel aastal.

 

Projekti eesmärk on külastada erinevaid koole üle Eesti ning viia läbi näidistunnid koolides, et kutsuda algklasside õpilasi sportima. Lisaks soovime parandada koolide kehalise kasvatuse tundide varustust ning loodetavasti saavad õpetajad ka uusi häid ideid, mida tundides teha. Lisaks viiakse läbi ka koolitused õpetajatele ja toetatakse korvpalli teemalisi suvelaagreid.

 

Näidistund on mõeldud kõigile esimese õppeastme (1.-3. klass) lastele ning seal tehakse erinevaid korvpalliharjutusi ja mänge. Kohale on kutsutud ka meeste Alexela Meistriliiga, Saku I liiga ning Naiste Meistriliiga klubide mängijad, kes harjutusi ette näitavad ning lastele ühe lõbusa viskevõistluse teevad. Lisaks soovime sel korral palju rohkem kaasata kohalikke korvpallitreenereid ja külastatava kooli kehalise kasvatuse õpetajaid. Igale koolile antakse üle korvpallivarustus  (särgid, pallid) ning lastele jagatakse informatsiooni läheduses asuvate  korvpalliklubide kohta, et pakkuda treeningvõimalusi.

 

Suvelaagri jaoks on võimalik toetust taodelda SIIT

 

Tund viiakse läbi maksimaalselt sajale (100) õpilasele, et tunni kasulikkust veelgi tõsta. Kui kooli esimeses õppeastmes on lapsi rohkem kui sada, siis viiakse selles koolis läbi mitu tundi samal päeval.

 

Projekti ajakava lisandub jooksvalt

 

Lisainformatsioon „Kooli projekti“ kontaktisikult

Kristel Jurno
+372 50 30 356
info@basket.ee

 

Sünnipäevad
Täna, 21. september
Kristjan Karm (37)
Ermil Kuldkepp (58)
Andre Pärn (41)
Ela Tihane (34)
Homme, 22. september
Remy Aare (39)
Heigo Erm (38)
Jaak Hubelmann (63)
Margus Jaago (55)
Madis Mets (31)
Sulge

Ülekanded