Indrek Kangur, 24

Kalev/Cramo alustas Balti liiga veerandfinaali suure võiduga

07.03.2013 21:51

» Kommentaarid (0)

Neljapäeva õhtul alustas Kalev/Cramo legendaarses Kalevi hallis oma Balti liiga veerandfinaalteekonda võõrustades Leedu klubi Pieno zvaigzdesi, kellele liiga alagrupiturniiril kahel korral kaotati. Kalevlased parandasid täna oma vea, võttes leedukate üle kindla 71:54 võidu. GALERII

Esimest veerandaega alustas tabavalt Pieno meeskond, kellele see hetk jäigi viimaseks rõõmuhetkeks. Seejärel haaras Kalev/Cramo liidriohjad enda valdusesse, olles esimese veerandaja lõppedes juhtimas 19:9. Teisel kümnendil vähendasid „piimameistrid“ korra vahe 6-punktile, kuid kalevlased ei lasknud end sellest häirida, võites esimese poolaja lõppedes ees 31:21.

Jõuvahekorrad pandi lõplikult paika kolmandal veerandajal. Kalev sai oma kaitse tööle ning tänu sellele muutus ka rünnak aina mitmekülgsemaks. Mängiti meeskondlikult ning enne otsustavat kümmet minutit juhiti 56:38. Viimasel veerandil Pieno küll proovis enda seisu enne järgmist kohtumist parandada, kuid tulutult. Võit tuli Alar Varraku hoolealustele lõpuks 17-punktiga, seisuks 71:54.

Kalevlaste resultatiivseim oli 15 silma kogunud kapten Gary Wilkinson. Bamba Fall lisas 13, Frank Elegar 12 ning Armands Škele 10 silma. Pieno poolelt jõudsid kahekohalise arvu punktideni kaks meest, Sarunas Vasiliauskas ja Tyrell Biggs, kes tõid vastavalt 16 ja 12 punkti.