Vaiko Riives, 33
Andri Sinivee, 26

Rakvere Tarvas alistas Balti liigas Vene klubi

22.10.2014 21:43

Rakvere Tarvas võttis Balti liiga raames kodusaalis mõõtu Venemaa klubist Moskva Dünamo, võites tasavägise mängu lõpuks 83:77.

Kohtumise algus kuulus külalismeeskonnale, kes haaras kiiretest korvidest liidripositsiooni enda kätte. Tarvas toibus veerandaja keskpaigaks oma kohmetusest ning vahe hakkas jõudsalt vähenema. Siiski juhtis väikesele pausile minnes Dünamo 21:16. Teisel kümnendil muutus kohtumine veelgi pingelisemaks. Meeskonnad olid võrdsed ja juhtpositsioonil olev klubi vahetus mitmeid kordi. Poolajaks oli seis aga viigiline 37:37.

Teisel poolajal jätkus punkt-punkti mäng. Ei Rakvere ega ka Dünamo ei suutnud initsiatiivi täielikult enda valdusesse saada ning otsustavalt eest ära minna, kuigi mõlemal oli selleks võimalus. Enne otsustavat kümmet minutit oli mõnepunktiline eduseis Rakverel, seisuks 61:59. Viimane veerandaeg kuulus juba kodumeeskonnale. Tarvas kasvatas kodupubliku toel oma eduseisu 13-punktiliseks. Siiski ei olnud Dünamo oma viimast sõna öelnud. Vene klubi tegi küll marulise tagasituleku, kuid võit kuulus Andres Sõbra hoolealustele tulemusega 83:77.

Tarva resultatiivsemad olid 15 punkti toonud lätlased Roberts Stumbris ja Kaspars Cipruss. Cipruss korjas lauast lisaks 11 palli, tehes kaksikduubli. Oma selle hooaja debüüdi Rakvere eest tegi ka Brandis Raley-Ross, kes viskas kohtumise lõpuks 13 punkti. Kahekohalise punktisummani jõudsid ka Juris Umbrasko ja Martin Jurtom, kes tõid vastavalt 11 ja 10 punkti. Vene klubi suurimad punktitoojad olid Pavel Gromyko 17 ning Valentin Iurchik 15 silmaga.