UUDISEDALEXELA KML MEHED NAISED G4S Noorteliiga KOONDISED U20 EM KALENDER Sportland 3x3

Saalinõuded sügisest 2010

Alates 2004 sügisest hakkasid kehtima uued FIBA reeglid, mis on tõlgitud ka eesti keelde.

PDF kujul saad reegleid siit lugeda: korvpalli reeglid (2.16mb) Loe ka allpool asuvaid muudatusi!

Inglisekeelse variandi leiad sellelt aadressilt:

Nõuded väljakule ja varustusele:

Muudatused korvpallireeglites, millised kehtivad alates 01.oktoobrist 2005.

1.    Mõlemal võistkonnal on õigus saada minutilist vaheaega või vahetust peale viimast või ainsat tabanud vabaviset juhul,  kui minutilise vaheaja või vahetuse soovi esitati enne kui pall oli vabavisete (-ke) järel auti sisseviskava mängija valduses.
2.   Juhul kui vabaviskele (-tele) järgneb audi sissevise keskjoone pikenduselt kohtunikelaua vastaspoolel, siis on mõlemal võistkonnal õigus minutilisele vaheajale või vahetuseks, sõltumata sellest, kas viimane vabavise tabas või ei.
3.   Juhul kui mängu viimase perioodi või lisaegade viimase kahe (2) minuti jooksul antakse minutiline vaheaeg:

·        võistkonnale, millisele visati reeglipärane korv,

·        võistkonnale, millisel on õigus audi sisseviskeks oma taga-alas,

siis minutilise vaheaja järel toimub audi sissevise keskjoone pikenduselt, kohtunikelaua vastaspoolelt. Auti sisseviskaval mängijal on õigus sööta pall väljaku suvalises kohas asuvale võistkonnakaaslasele.

Muudatused korvpallireeglites,  kehtivad alates 01.oktoobrist 2006.

Reeglite muudatused 2006  (41.46kb)

Reeglite põhilised muudatused 2008:

01.10.2008 hakkasid kehtima mõningad reeglite muudatused-täiendused. Nendest põhilisemad on alljärgnevad:
Punkt 4.3 Võistlusriietus:
T-särgi kandmine võistlusriietuse all on keelatud – ka arsti kirjaliku loa olemasolul.
Punkt 25.2.3 Mängija kukub väljakule:
Mängija, kellel on pall käes, võib nüüd kukkuda ja libiseda väljakul – see ei ole enam jooks.
Punkt 28.1.3 Pall läheb võistkonna eesalasse:
Pall läheb võistkonna eesalasse kui põrgatuse ajal tagaalast eesalasse põrgataja mõlemad jalad ja pall on kontaktis eesalaga.
Punkt 30.1.2 Tagaalasse naasnud pall:
Enam ei ole tagasimäng olukord, kus mängija hüppab ülesse eesalast, saavutab uue võistkondliku pallivaldamise õhus ning maandub koos palliga tagaalasse.
Punkt 31 Palli tõkestamine ja sulustamine:
Kui mängija sirutab käe altpoolt läbi korvirõnga ning puudutab palli, siis see on palli tõkestamine (mitte enam tavaline määruste rikkumine) koos kõikide vastava punkti karistustega.
Punkt 36.1.4 Ebasportlik viga
Kui kaitsemängija põhjustab kontakti, mille eesmärgiks on kiirrünnaku peatamine, vastase selja tagant või külje pealt ning ründemängija ja vastaste korvi vahel ei ole enam ühtegi vastaste mängijat, siis seda viga tuleb käsitleda ebasportliku veana.
Punkt 38.3.1 Tehniline viga
Tehnilise vea võib vilistada mängijale, kes liigselt „vehib“ küünarnukkidega (ilma et põhjustaks kontakti).