UUDISEDALEXELA KML MEHED NAISED G4S Noorteliiga KOONDISED KALENDER
KORVPALLILIIT
VARIA

SÜNNIPÄEVALISED

20. detsember, TÄNA!
Rain Aolaid, 38
Elari Asi, 35
Grete Lüütsepp, 27
Risto Talvar, 40

21. detsember, HOMME!
Peeter Luggenberg, 66
Triin Savisto, 30
Kalle Suitslepp, 58
Margus Zavatski, 26Ilmar Kullami Fond

Ilmar Kullami nimeline fond kutsuti ellu 2008. aasta kevadel selleks, et toetada noori korvpallitreenereid.

Ilmar Kullami Fondi loomisest
Eesti Korvpalliliit on veendumusel, et tänases Eesti spordisüsteemis on mitmeid puudujääke, mistõttu üks olulisemaid lülisid süsteemis, treener, on jäänud piisava toetuse ja tähelepanuta.
Treeneri sotsiaalset staatust tuleb oluliselt tõsta, et avalikkus teadustaks treeneri rolli noore põlvkonna kasvatamisel ja väärtushinnangute kujundamisel.
Eesti Korvpalliliidu initsiatiivil loodi Rahvuskultuurifondi juurde Ilmar Kullami Fond, mille eesmärk on toetada tulemuslikke noortetreenereid stipendiumiga.
Pühendunud treener teeb tööd pahatihti oma pere arvelt, sest treeningud toimuvad sageli õhtusel ajal ja võistlused enamasti nädalavahetustel. Trenni läheb laps vabatahtlikult ja on hea, kui treener on talle eeskujuks. See ei ole pelgalt vaba aja veetmine, kuna hea treener õpetab ja motiveerib last pingutama ning eesmärgi nimel tööd tegema. See on just see, mida me üldse elus läbilöömiseks vajame – eesmärgipärast ja pühendunud tööd.

Miks just Ilmar Kullami Fond? Sest Eesti korvpalli Grand Old Man Ilmar Kullam ei vaja vanemale põlvkonnale tutvustamist. Suurepärase mängijana on ta tulnud Helsingi Olümpiamängudel hõbedale ja on Euroopa meister. Rohkem on ta aga meie rahva mällu sööbinud kui Kuldse Kalevi ja Eesti koondise treener. Need emotsioonid, mida pakkusid Priit Tomson, Jaak Lipso, Jaak Salumets, Anatoli Krikun ja Aleksei Tammiste Ilmar Kullami juhtimisel, on paljudele igaveseks meelde jäänud. Edukad mängud USA koondise ja AKSK-ga väljusid spordi raamidest ja näitasid, et ka endast võimsamatele on võimalik pühendumise, tahte ja nutikusega vastu hakata ning võita. Suurt rolli mängis tolleaegses edus korvpalli akadeemik Ilmar Kullam, kes oma isikuga teenis mängijate vaieldamatu austuse. Treener on kindlasti üks parimaid ja eredamaid juhi kujusid ja omab keskset rolli nii edus kui ka ebaedus. Ilmar Kullami Fondi kaudu on kõigile korvpallisõpradele loodud võimalus anda oma panus toetamaks neid pühendunud treenereid, kes kasvatavad mitte ainult korvpalli järelkasvu, vaid tulemusele ja saavutustele orienteeritud uut põlvkonda.

Eesti Korvpalliliit palub kõigil, kellel võimalik ning kes usuvad antud eesmärki, toetada asutatud fondi!


Ilmar Kullami Fondi detailid:
Annetust Ilmar Kullami fondi toetamiseks saab teha SA Eesti Rahvuskultuuri Fond arveldusarvele 221001101347 Swedbankis.
Selgituseks tuleb kirjutada „Annetus Ilmar Kullami fondi“.
Eraisikute poolt tehtud ülekannetel võimalusel lisada ka isikukood (maksuvabastuse taotlemiseks) ja aadress (tänukaardi saatmiseks).

Toetused on jagatud katgooriatesse, vastavalt millele leiavad fondi panustanud isikud äramärkimist.
Kõik fondi toetanud isikud leiavad vastavalt toetuse suurusele äramärkimist nii basket.ee lehel kui teistes kanalites.

Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond on kantud nende mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja, kellele tehtud annetusi ei maksustata tulumaksuga. See tähendab seda, et Eesti Vabariigis registreeritud firmad saavad tulumaksuvabalt teha annetusi 3% ulatuses nende poolt samal kalendriaastal tehtud isikustatud sotsiaalmaksuga maksustatud väljamaksete summast või siis kuni 10% ulatuses viimase majandusaasta kasumist. Alates 1999. aastast saab ka üksikisik teha tulumaksuvabu annetusi 5% ulatuses oma aastatulust.

 
TABEL TULEMUSED

R19.12
Pärnu 84:70 TLÜ/Kal
L13.12
Rapla 98:51 Aud/NK
L13.12
Rapla 98:51 Aud/NK
R12.12
Rock 72:56 TLÜ/Kal
R12.12
Tarvas 87:94 Pärnu
utilitas.png.title
alexela_kml_175.jpg.title
g4s_noored_175.jpg.title
est_lat_liiga_naised_175.jpg.title
tv_kava_175.jpg.title
basketball_66_175px.jpg.title