Risto Talvar, 40
Rain Aolaid, 38

U14: Tartu tüdrukud kaitsesid tiitlit

19.12.2014 15:25

Karikafinaalide nädalavahetus Rakveres algas U14 tüdrukute finaaliga, kus Tartu Kalev haaras teise poolaja algul ohjad ning alistas Tallinna klubi SK Marcus märksa suuremast eduseisust lõpuks 63:56 (25:21).

Kalev mängis finaalis väljapeetumalt, natuke rahulikumalt, mitte nii uisapäisa kui kohati selleks muutus Marcuse mäng. Rahulikult ohjas tartlaste mängu tagaliinis Belinda Lepmets, seal kus vaja polnud, ta ei tormanud, vaid otsis parimat lahendust.

Liiga palju pallikaotusi (28), liiga palju möödaviskeid tegi Marcus, kes tänavu liigas oli suutnud Tartut võita (60:58). Mõlemad olid siiski finaali väärilised; nii kui Tartu järgi andis, nihkus Marcus lähemale.

Teise poolaja algul saavutas Kaire Asi juhendatav Kalev üsna ruttu 20-punktise edu – 43:23 ega lasknud vastast seejärel lähemale kui üheksa punkti – sedagi vaid paar minutit enne mängu lõppu. Marcusel tabas küll rida meeleheitlikke kaugviskeid, aga liiga hilja – mäng lõppes Tartu teenitud 7-punktises eduseisus.

Tartu tabas paremini – 39 vs 31 %. Lauas oli parem Marcus 44-40. Võitjate MVP-ks tunnistati kõik 40 minutit mänginud Anna-Gret Asi, kaotajate poolel viis ja pool minutit puhanud Marilin Maiste.

» Loe artiklit » Kommentaarid (0)

Karika eel: U16-klassis madistab Audentese SK Tartu "vaimuga"

Noortele jagatakse Rakveres karika nädalavahetusel kuus medalikomplekti. Siinkohal väike üleva...